Zaloguj

 

mojebieszczady.com 

Drogi Użytkowniku!

Czy dla Ciebie także turystyka to podróż zmysłów? Czy planując wyjazd stawiasz na zaspokajanie własnych pasji i zainteresowań? 

Jeśli tak, wytyczasz razem z nami nowe trendy w światowej turystyce. Najważniejszym zjawiskiem jest w niej bowiem coraz silniejsza indywidualizacja wyjazdów, połączona z turystyką zawierającą elementy kultury, edukacji, historii oraz aktywnością fizyczną. Turyści XXI wieku pragną poznawać lokalne tradycje, zwyczaje, miejscową kuchnię. Poczuć, dotknąć, zasmakować. I samemu decydować – wybierać te elementy, które ich interesują, samodzielnie komponować własne produkty turystyczne. Pojawia się trend do łączenia produktów „z różnych półek” w jeden pakiet. 

Jeśli czujesz podobnie, trafiłeś pod właściwy adres!

W tym serwisie nie kupujesz gotowego pakietu jak w biurze turystycznym. Tworzysz go według własnego uznania i własnych potrzeb, wykorzystując oferowane elementy składowe. Kupujesz zorganizowany przez siebie na swój własny sposób swój własny czas wolny.

Ta unikatowa możliwość, nieznana dotąd na rynku turystycznym, oferowana jest przez serwis w oparciu o oferty cząstkowe, takie jak np.: noclegi i wyżywienie, jazda konna, obsługa przewodnicka, wyprawa rowerowa szlakiem ikon, spływ pontonami Sanem, wypiek chleba w tradycyjnym piecu chlebowym, udział w warsztatach rękodzieła, udział w warsztatach teatralnych itp. Poznasz je wszystkie przeglądając oferty. Komponując je wg własnego uznania w całość, będziesz mógł w pełni zaplanować swój pobyt w regionie, o którym się mówi, że „to nie dzika kraina gdzieś na końcu świata, ale że – to stan świadomości”. 

Od teraz nie będziesz tracił czasu na przeglądanie stron internetowych, czytanie przewodników, folderów, map, ulotek, wydzwanianie po znajomych i biurach podróży.  

Zapraszamy zatem.

Na początek musimy nieskromnie powiedzieć, że serwis MojeBieszczady.com, który - mamy nadzieję - zechcesz razem z nami współtworzyć, jest pierwszym na światowym rynku serwisem internetowym, umożliwiającym użytkownikom opracowanie własnej imprezy turystycznej. Powstaje on w oparciu o udostępniane przez system elementy składowe, które są bardzo różnorodne, ale powiązane ze sobą zarówno położeniem geograficznym (Bieszczady i okolica) jak i szeroko rozumianą „bieszczadzką tematyką”. 

W ofercie można znaleźć m.in. zróżnicowane cenowo i standardowo miejsca noclegowe (hotele *** i agroturystyka, komfortowe pensjonaty i schroniska turystyczne), wycieczki samochodami terenowymi i wyprawy konne, naukę jazdy konnej (godzina na spróbowanie i kurs kilkudniowy, jazda w teren dla zaawansowanych i oprowadzanie dla dzieci), rejsy jachtem i spływy kajakowe Sanem; wyprawy tematyczne szlakami kulturowymi (Ikon, Linii Mołotowa, tradycji szlacheckiej Prawem i lewem czy bieszczadzkich zbójników) – piesze, rowerowe, a w zimie np. na rakietach śnieżnych lub sankami ciągnionymi przez psi zaprzęg. Z przewodnikiem specjalizującym się np. w sakralnej architekturze drewnianej (na Szlaku Ikon) czy też w historii II wojny światowej (na szlaku Linii Mołotowa) lub z udostępnianym urządzeniem GPS, prowadzącym turystę po zaprogramowanej na mapie trasie, z zaznaczonymi punktami wartymi zobaczenia oraz wygenerowanym przez system e-przewodnikiem, który można będzie sobie otworzyć np. w telefonie komórkowym. 

Pojawiają się zarówno elementy proste, jak udział w warsztatach druciarskich, bibułkarskich czy Święcie Chleba (połączonym z nauką pieczenia chleba w tradycyjnym piecu), jak i bardziej skomplikowane, typu wycieczka rowerowa z zapisem GPS trasy jej przebiegu i deniwelacji pokonywanego terenu, monitoringiem pracy serca i przeliczeniem spalonych kalorii, wskazaniem tętna na poszczególnych odcinkach – to oczywiście dla łączących wypoczynek z poznaniem reakcji własnego organizmu na wysiłek oraz ze zdrowiem i np. odchudzaniem. 

Każda usługa jest tak opisana, aby użytkownik mógł poznać element, na który się decyduje, uzyskać niezbędne informacje o jego zawartości, czasie trwania czy cenie. Serwis zawiera ceny poszczególnych ofert cząstkowych, pozwala więc na opracowanie pakietu pobytowego zgodnego nie tylko z planami wypoczynkowymi, ale także z przewidzianymi na nie wydatkami. 

Oferowane w serwisie ceny są niższe niż te, które znajdziecie w cennikach usługodawców, dlatego, chociaż serwis – jak każdy operator turystyczny – pobiera prowizję, łączna cena za pakiet i tak zawsze będzie niższa, niż ta, którą zapłacilibyście zamawiając poszczególne elementy pakietu osobno. 

Goszcząc na stronach serwisu czy też wybierając elementy własnej konfiguracji pobytu, możecie równocześnie zapoznać się z całym szeregiem innych informacji, dotyczących poszczególnych miejscowości, zabytków, ciekawostek i legend z nimi związanych, organizowanych imprez itd. Są one dostępne zarówno w formie tekstów, jak i prezentacji multimedialnych czy filmów.

Sercem systemu jest specjalnie stworzona interaktywna mapa, która pozwala na zorientowanie się w położeniu poszczególnych atrakcji oraz w dzielących je odległościach. Nawigacja po panelu jest intuicyjna, na wielu poziomach informacji, tak aby każdy mógł uzyskać wszystkie widomości dzięki kolejnym kliknięciom.

Po skonfigurowaniu swojego pobytu użytkownik otrzymuje wygenerowany przez system e-przewodnik, zawierający informacje o przebiegu podroży (z mapą) oraz opisy wszystkich atrakcji, uzupełnione danymi o regionie, poszczególnych odwiedzanych miejscowościach czy informacjami typu „warto wiedzieć”.

Jednocześnie w ramach portalu działa internetowy system rezerwacji miejsc, z którego korzystają wszyscy współpracujący z serwisem gospodarze atrakcji. A więc zarządzający elementami, z których konstruowane są indywidualne pobyty. System rezerwacji jest rozbudowanym terminarzem, łączącym informacje o czasie trwania poszczególnych atrakcji (np. wyprawy Szlakiem Ikon w wersji podstawowej), ilości noclegów z informacjami o dokonanych rezerwacjach.

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
Projekt „Stworzenie internetowego serwisu automatycznej konfiguracji przez turystów autorskiego, indywidualnego pobytu turystycznego w regionie bieszczadzkim www.mojebieszczady.com” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego