Zaloguj

Baza usług i atrakcji

Szlak Nadsańskich Umocnień

Rowerowy „Szlak Nadsańskich Umocnień” biegnie przez Pogórze Bieszczadzkie wzdłuż Sanu, od Soliny, aż do Bachowa w okolicach Przemyśla.

  • brak
  • -->
    • Zagórz

Największym i zarazem jedynym kompleksem umocnień radzieckich z okresu II w.św. na terenie Polski jest tzw. Linia Mołotowa, czyli pas sowieckich umocnień granicznych z lat 1940-41. Początek Linii Mołotowa i znaczna część bunkrów zlokalizowanych jest na Podkarpaciu. Rowerowy „Szlak Nadsańskich Umocnień” biegnie przez Pogórze Bieszczadzkie wzdłuż Sanu, od Soliny aż do Bachowa w okolicach Przemyśla.

Prezentuje radzieckie zabytki sztuki fortyfikacyjnej, które są zlokalizowane w południowej części Przemyskiego Rejonu Umocnionego (tzw. „Linii Mołotowa”), a także niemieckie umocnienia obronne Pozycji Granicznej „Galicja”. Szlak oznakowany jest w kolorze czarnym, z charakterystycznym logo w kształcie czerwonego bunkra z armatą.

Dojścia piesze do ukrytych - przeważnie w zaroślach - obiektów oznakowane są pieszym szlakiem koloru czarnego z podanymi namiarami GPS pozycji bunkra. Wędrując szlakiem od Soliny do Przemyśla możemy poznać schrony pogrupowane po kilkanaście w kilku Punktach Oporu.

Powrót do listy
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
Projekt „Stworzenie internetowego serwisu automatycznej konfiguracji przez turystów autorskiego, indywidualnego pobytu turystycznego w regionie bieszczadzkim www.mojebieszczady.com” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego