Zaloguj

Baza usług i atrakcji

Restauracja "Piwniczka"

To miejsce pełne regionalnych dań o najwyższej jakości! Tutaj każdy znajdzie swoje ulubione! 

  • ul. Rynek 17, 38 - 700 Ustrzyki Dolne
  • Piwniczka Ustrzyki Dolne
    • Restauracja Piwniczka

Restauracja „Piwniczka” to klimatyczne miejsce, w której każde danie podawane jest ze świeżych produktów o najwyższej jakości. Na jej straży stoi sama właścicielka i jednocześnie szef kuchni Pani Agnieszka Purgał, dla której gotowanie to bezgraniczna pasja.

Niezwykły jest budynek, w którym się znajduje - oczywiście piwnica  w jednej z najstarszych kamienic w ustrzyckim rynku. Gospodarze bardzo zadbali o to, aby zachować duszę tego wnętrza.„Piwniczkę” odwiedzić możecie będąc w Ustrzykach Dolnych malowniczej dolinie, która stanowi doskonałą bazę do aktywnego wypoczynku o każdej porze roku. To powiatowe miasto odgrywa w regionie - turystycznie i sportowo znaczącą rolę, a przez wielu sympatyków uznane jest za Stolicę Bieszczad.  

W czym tki wyjątkowość tej restauracji?


Jej specjalnością jest wyśmienita regionalna kuchnia, w której brak jest sztucznych proszków i "ulepszaczy", kostek rosołowych, glutaminanu itp.

I tak - na dobry początek musisz spróbować paszteciki z dziczyzną:

Dania główne kuszą każdy zmysł i zaspokoją potrzeby najbardziej wymagającego smakosza:

Dzik po myśliwsku z paluszkami (kopytkami)

Hreczanyki - czyli kotleciki z kaszy gryczanej i mięsa mielonego z dodatkiem czosnku, podawane w sosie grzybowym

Bieszczadzkie knysze - to placki ala racuchy z farszem jak do pierogów ruskich

A może smaczna rybka - pstrąg faszerowany czosnkiem niedźwiedzim i cytryną...

Dla miłośników pierogów to prawdziwy raj - tutaj możesz spróbować kilka ich rodzajów min. z kaszą gryczaną i grzybami leśnymi

A na słodko i dobre na wszystko… śniadanie, obiad, kolację, deser są pyszne naleśniki z owocami

„Piwniczka” przygotowała także coś słodkiego i zdrowego dla najmłodszych i nie tylko - deser totalnie owocowy z granolą, jogurtem naturalnym i miodem

W tej wyjątkowej restauracji w towarzystwie wyśmienitej kuchni możesz świętować ważny dla Ciebie dzień. Przyjęcia okolicznościowe - zarówno dla najmłodszych jak m.in.: urodziny, komunie, a dla większych przyjęcie weselne - wszystkie pozostaną niezapomnianymi wydarzeniami w Twoim życiu! 

To miejsce spotkań kultury na wysokim poziomie! Ogromną popularnością cieszą się „Piwniczkowe spotkania z przyrodą”.  Jak naradził się pomysł na te wyjątkowe wydarzenia zdradza Pani Agnieszka Purgał: W 2012 r. w głowie Mariusza Strusiewicza, naszego przyjaciela, narodził się pomysł organizacji spotkań fotografów przyrody i prezentacji ich diaporam szerszemu gronu odbiorców. Z chęcią przystaliśmy na ten pomysł i tak powstała cykliczna impreza skupiająca bieszczadzko-przyrodniczo-fotograficznych zapaleńców. Goszczą u nas zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, a frekwencja często jest tak duża, że musimy dostawiać dodatkowe krzesła. Obecnie przygotowujemy się do kolejnego IV już sezonu "Piwniczkowych spotkań z przyrodą".


W „Piwniczce” odbywają się liczne koncerty mi.in. wystąpił: Arlon czy zespoły Skubas, Trick Beck. Tutaj organizowane są także wernisaże np. malarstwa Stanisława Jaworka "Czerkiza"

W sezonie wiosenno-letnim restauracja uruchamia swój ogródek letni na deptaku. Można w nim  w cieniu parasola napić się pysznej kawy, zjeść loda czy zapiekankę robioną ze świeżych składników na bagietce wypieczonej w miejscowej piekarni.  Natomiast  wieczorem możesz posłuchać nastrojowego koncertu.

Bieżące relacje z życia Piwniczki poznasz tutaj :) 

Powrót do listy
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
Projekt „Stworzenie internetowego serwisu automatycznej konfiguracji przez turystów autorskiego, indywidualnego pobytu turystycznego w regionie bieszczadzkim www.mojebieszczady.com” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego