Zaloguj

Baza usług i atrakcji

Karczma Łemkowyna

Karczma Łemkowyna to bogactwo eksponatów, które dają obraz codzienngo życia dawnych mieszkańców tych terenów.

Kuchnia Karczmy to bogactwo smaków  potraw sporządzonych według receptur z regionu Łemkowszczyzny i Bojkowszczyzny.

  • Cisna 13, 38-607 Cisna
  • www.lemkowyna.pl
    • p1430390
 
W centrum Cisnej jak na prawdziwą Karczmę przystało.W samym sercu Cisnej, z bali drewnianych, na przeciw Atamanii Ryszarda Szocińskiego – stoi Karczma Łemkowyna. Lokal już kultowy, który zapisał się w pamięci wielu turystów, i historii wielu spotkań twórczych. Często możemy tutaj usłyszeć muzykę na żywo – prawdziwie regionalną, a w sezonie odbywają się bardzo ciekawe spotkania regionalne z gawędziarzem.

fot. Rysiek Bury Denisiuk

fot. zespół regionalny "Łemkowyna"


Kuchnia Łemkowyny to receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie.

W swoim zestawie dań posiada oprócz potraw tradycyjnych kuchni polskiej również potrawy sporządzone według receptur z regionu Łemkowszczyzny i Bojkowszczyzny np. pierogi łemkowskie, baraninę, pierogi bojkowskie, kwaśnicę, żur, barszcz ukraiński, dziczyznę, pielmieni proziaki, knysze i wiele innych potraw.

Orginalna kuchnia bojkowska, była skromna, gdyż Bojkowie, byli ludem ubogim. Hołdując tradycji i oryginalnej recepturze żywności „Karczma  Łemkowyna”, oferuje w swoim menu zdrowe potrawy regionalne oraz potrawy etniczne Łemków i Bojków.
 

Karczma i izba regionalna w jednym

Wystrój Karczmy, nawiązujący do wyposażenia gospodarstw chłopskich, wiele rękodzieła twórców lokalnych – stwarza niepowtarzalny klimat. Wnętrze sprawia wrażenie, że to nie tylko karczma, lecz praktycznie bieszczadzkie Muzeum. Daje nam możliwość nie tylko pokosztowania potraw regionalnych, ale także zapoznania się z wieloma eksponatami zabytkowymi z XIX i XX wieku,  lecz również z tak charakterystyczną i odmienną kulturą regionalną Łemków i Bojków.


 
Gospodarze – Bogusława i Tadeusz Wojnarowscy, to serdeczni i otwarci ludzie, właściciele również pięknego miejsca, jakim jest „Wilczy Jar”

 
Tutaj z widokiem na Okrąglik możesz odpocząć i zostawić cały hałas świata


"Wilczy Jar", to malowniczy domek w zacisznym miejscu w Cisnej z przepiękną panoramą na okolice, z bliskim sąsiedztwem lasu
W ofercie posiada:

    - 8 miejsc noclegowych

    - Pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki oraz łazienką

    - niezależne wejście do każdego pokoju

    - bezpłatny dostęp Wi-Fi

    - TV SAT i LCD w każdym pokoju

    - lodówka, czajnik i potrzebna porcelana w każdym pokoju

    - Bezpieczne miejsce parkingowe

    - Zadaszone miejsce na grill oraz miejsce na ognisko pod chmurką

    - Możliwość zamówienia posiłków

 

Poczuć siłę prawdziwego raju SPA


  • Wanna z hydromasażem
  • Sauna fińska
  • Sauna mokra
  • Wiadro Kambala
  • Jaskinia solna
Za dodatkową opłatą w ofercie istnieje możliwość skorzystania ze SPA, które jest ogólnodostępne dla wszystkich,  którzy potrzebują relaksu i odprężenia po ciężkim wypadzie w góry by nabrać sił przed kolejnym zdobywaniem Bieszczadzkich szczytów.Tadeusz i Bogusia, zadbali kompleksowo o swoich gości – począwszy od wspaniałego jedzenia, w klimacie bojkowsko-łemkowskim, poprzez odpoczynek, relaks i wspaniałe widoki i spokój. Istotne jest również to, iż zarówno Karczma Łemkowyna jak i Wilczy Jar - to obiekty całoroczne, które ofertę kierują dla turystów sezonowych, jak i tych, którzy kochają Bieszczady w różnej scenerii.

Nie miej wątpliwości – tutaj znajdziesz, to, co do prawdziwego wypoczynku jest Ci potrzebne.

 


 

Powrót do listy
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
Projekt „Stworzenie internetowego serwisu automatycznej konfiguracji przez turystów autorskiego, indywidualnego pobytu turystycznego w regionie bieszczadzkim www.mojebieszczady.com” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego