Zaloguj

Baza usług i atrakcji

Restauracja & Noclegi Huculska

To miejsce dla sympatyków tożsamości Bieszczadów, a także każdej osoby, która pragnie zasmakować wyjątkowej regionalnej kuchni. 

  • Ustjanowa Górna 159
  • Huculska Restauracja & Noclegi
    • Huculska - oferty turystyczne

Restauracja & Noclegi Huculska to niezwykłe miejsce pełne tożsamości Huculszczyzny, gdzie zarówno restauracja  jak i pensjonat stwarza możliwość jej poznania.

Powstało ono z wielkiej pasji właścicieli - Elizy i Arka Kuc do: dobrej - domowej i regionalnej kuchni, historii i kultury Hucułów, a także ludzi.

Obiekt znajduje się w Ustjanowej Górnej, przy wjeździe do centrum Ustrzyk Dolnych. Tuż przed nim widać największe pasmo Bieszczadów - Żuków, które stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki aktywno-relaksacyjnej. W Ustjanowej znajduje się także cerkiew pw. Św. Paraskewy pochodząca z końca XVIII wieku.

Do Waszej dyspozycji

  •  Całoroczna restauracja
  •  Całoroczny pensjonat


 

Dlaczego warto zatrzymać się w „Hucuslkiej”?

Tutaj rozpoczniesz piękną podróż fascynacji kulturą Hucułów. Pomocne Ci w tym będzie wyjątkowo przyozdobione wnętrze pełne niezwykłych pamiątek.


Na ścianie wiszące fotografie obrazujące beztroski czas wakacji, wazony, świeczniki, serwetniki ręcznie malowane, liczne hafty.  

Fot.: Pensjonat "Lwigród" w Jaremczu 1932 r.

Jeśli już zaszczepisz w sobie chęć odkrywania tak bogatego regionu, to w biblioteczce mieszczącej się w restauracji odnajdziesz wiele inspiracji.

Wyśmienita kuchnia pełna regionalnych dań na wysokim poziomie zaspokoi Twoje największe oczekiwania. Wszystkie są przygotowane na naturalnych składnikach! Ogromną popularnością cieszą się czebureki i warto o nich wiedzieć, że są to tradycyjne ukraińskie pierogi. Nadziewane mięsem i serem, a następnie smażone. Ich ciasto ma inny smak niż w pierogach, które znamy. U naszych sąsiadów sprzedaje się je na ulicy, w pociągach jak hot-dogi. Doskonale komponują się z sosem tzatziki.Wśród specjałów „Huculskiej” musicie także zasmakować: gołąbki po lwowsku oraz barszcz ukraiński:


A na deser przygotowano według  receptury właścicieli  regionalny torcik - Czarnohora z wiśniami

Oczywiście  „puszysty” Biały Słoń wart jest także Waszego spróbowania :)

A jeśli preferujesz kuchnię wegetariańską to tutaj także odnajdziesz coś dla siebie np. pyszny placek wegetariański po bieszczadzku, który zaspokoi największy głód :)

W restauracji masz możliwość zakupu wyjątkowej pamiątki - lokalnych produktów - dżemów jagodowych, do których owoce zostały zebrane w Bieszczadach. Każdy słoiczek gwarantuje 100 % niezwykłego smaku i 100% naturalnych składników! 


 

„Huculska” oczywiście nie zapomniała o Waszych pociechach. Tutaj w sezonie wiosenno-letnim na zewnątrz - w pobliżu pięknego ogrodu znajduje się wyjątkowo duży plac zabaw. Natomiast w środku znajduje się równie miły kącik pełen gier, zabaw, zabawek.


 

Położenie „Huculskiej” blisko największego pasma Bieszczadów Żukowa stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki aktywnej - zarówno tej wyczynowej, jak i rekreacyjno-relaksacyjnej o każdej porze roku. Na rower, pieszo - nordic walking, a zimą na biegówki. Zdobywając Holicę - najczęściej odkrywany szczyt zobaczysz najwyższe partie Bieszczadów oraz Jezioro Solińskie i zatokę Teleśnicką.

Warto wiedzieć, iż na Żukowie znajdują się 3 trasy biegówkowe posiadujące homologację FIS. Ogromną popularnością cieszą się, odbywające się na Żukowie od 1987 roku (na przełomie stycznia i lutego) ogólnopolskie zawody narciarstwa biegowego „Bieg Lotników”.

Przebywając w „Huculskiej” polecamy odwiedzić jedną z największych historycznych atrakcji - Pomnik Lotników - upamiętniający lotniczą przeszłość Ustajnowej. Tutaj w okresie międzywojennym funkcjonowało jedno z największych szybowisk w Polsce!

Niedawno powstałą obowiązkową atrakcją tej miejscowości stała się Izba Pamięci wydarzeń Akcji Przesiedleńczej HT 51. W dawnej szkole stworzono niezwykłe miejsce pełne historii z duszą, które bije rekordy zainteresowania i wzrusza każdego.

Zapraszamy do bieżącego życia w „Hucluskiej” tutaj :)

Powrót do listy
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
Projekt „Stworzenie internetowego serwisu automatycznej konfiguracji przez turystów autorskiego, indywidualnego pobytu turystycznego w regionie bieszczadzkim www.mojebieszczady.com” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego