Zaloguj

Baza usług i atrakcji

Bieszczady Odnalezione

Ścieżka historyczno-przyrodnicza "Bieszczady Odnalezione"

  • Wetlina
    • ścieżka przyrodnicza bieszczady odnalezione kalnica 1

"Bieszczady Odnalezione" przywracają pamięci świat, którego już nie ma: wsie, które przestały istnieć, domy z których pozostały tylko piwnice, studnie bez żurawi, ale przede wszystkim ludzi, którzy kiedyś tu żyli i mieszkali.

To ścieżka historyczno-przyrodnicza, która powstała dzięki współpracy z Lasami Państwowymi. Tworząc ścieżkę Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic oznakowało tablicami 3 nieistniejące bieszczadzkie wsie: Jaworzec, Łuh i Zawój.

Turyści wędrujący ścieżką mogą odnaleźć w bieszczadzkiej głuszy miejsca, które znane są już tylko niektórym mieszkańcom Bieszczadów i najwytrawniejszym turystom. Początek ścieżki i tablica główna znajduje się przy drodze prowadzącej z Kalnicy w kierunku Jaworzca. Na trasie znajdują się tablice kierunkowe oraz informujące o historii poszczególnych nieistniejących już wsi. Można także odwiedzić dawne miejsca po cerkwiach oraz zachowane nagrobki cmentarne.

Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic

Zdjęcia: Anna Obst, Marcin Dobrowolski, Sebastian Morawski

Powrót do listy
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
Projekt „Stworzenie internetowego serwisu automatycznej konfiguracji przez turystów autorskiego, indywidualnego pobytu turystycznego w regionie bieszczadzkim www.mojebieszczady.com” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego