Zaloguj

Baza usług i atrakcji

Nazwa

Kategoria
Region
 • „Śladami dawnych wsi pogranicza”

  Cerkiew_Leszczowate

  Na szlak składają się trzy trasy. Na nich podziwiać można wspaniałą przyrodę Pogórza Przemyskiego, Rezerwat „Chwaniów”  raz prowadzącą wokół rezerwatu  „Na Opalonym”. 

  więcej
 • Arłamów

  Arłamów
  Arłamów to oprócz nowoczesnej bazy noclegowo rekreacyjnej w Wschodnio-Europejskim Centrum Kongresowo Sportowym rozległe kompleksy leśne Parku Krajobrazowego Gór Słonnych poprzecinane asfaltowymi ścieżkami dosko
  więcej
 • Baligród

  Cerkiew w Baligrodzie

  Baligród miasteczko Balów, położone na dawnym szlaku winnym. Sercem osady jest rynek, choć w krajobrazie centrum dominuje budynek dawnej cerkwi. Wokół piękne doliny i zalesione wzgórza.

  więcej
 • Bandrów

  Bandrów

  Bandrów – wieś agroturystyczna z zachowanym tradycyjnym budownictwem wiejskim i śladami po młynach i tartakach wodnych. Ciekawostką jest największa w Bieszczadach ilość, kamiennych  krzyży przydrożnych we wsi. 

  więcej
 • Basen Ustrzyki Dolne

  Basen Ustrzyki Dolne

  Pływalnia Delfin-Zespół basenów

  więcej
 • Bezmiechowa

  szybowisko bezmiechowa 10

  Bezmiechowa – jest kolebką polskiego szybownictwa. Funkcjonowanie tu odrodzonego ośrodka szybowcowego i paralotniarskiego sprawił, że Bezmiechowa stała się atrakcyjną miejscowością wypoczynkową.

  więcej
 • Bieszczady Odnalezione

  ścieżka przyrodnicza bieszczady odnalezione kalnica 1

  Ścieżka historyczno-przyrodnicza "Bieszczady Odnalezione"

  więcej
 • Bieszczadzki Park Narodowy

  Tarnica Bieszczady

  Bieszczadzki Park Narodowy reprezentuje przyrodę Karpat Wschodnich. Posiada wyjątkowe wartości przyrodnicze i krajobrazowe.

  więcej
 • Bieszczadzkie Marzenie w Chmielu

  Bieszczadzkie Marzenie

  Miejsce gdzie spełniaja się marzenia - wystarczy w nie wierzyć - Bieszczadzkie Marzenie w Chmielu - drewniana chata wtulona u stóp Otrytu

  więcej
 • Bircza

  bircza panorama 02

   

  Bircza, ze względu na swoje położenie jest dogodnym punktem wypadowym na szlaki Pogórza Przemyskiego. Zachował się w niej pałac, a dawny zamek Humnickich z 1 poł. XIX w. Jedną z największych osobliwości kulturowych jest w okolicy najstarsza w Polsce cerkiew pobazyliańska pw. św. Onufrego w Posadzie Rybotyckiej.

  więcej
 • Bolestraszyce

  pl bolestraszyce dwór piotra michalowskiego kroton 001

  Miejscowość połozona niedaleko Przemyśla z największym w Polsce arbotetum.

  więcej
 • Bóbrka

  Bóbrka

  Bóbrka wieś agroturystyczna i wypoczynkowa  położona nad Jeziorem Myczkowieckim. Rozwój turystyki i bliskość dużych akwenów wodnych sprawia obecnie, że jest to idealne miejsce na wypoczynek i dobra baza noclegowa. Mieszka tu i tworzy od lat wielu artystów i rzemieślników, których prace można oglądać i kupić w autorskich galeriach. Warto też skorzystać na miejscu z warsztatów twórczych bibułkarskiego, rzeźbiarskiego, teatralnego czy malowania na szkle.

  więcej
 • Brzegi Dolne

  cerkiew_Brzegi Dolne

  Brzegi Dolne wieś w pobliżu Ustrzyk Dolnych. Przez wieś przebiega międzynarodowy szlak rowerowy „Greenways Karpaty Wschodnie Zielony Rower R-61”. Rowerowy „Szlak Ikon – Wokół Chwaniowa” (znaki czerwone), na którym podziwiać można drewniane cerkwie w Krościenku, Liskowatem, Leszczowatem czy Łodynie

  więcej
 • Bukowiec

  Bukowiec

  Bukowiec do wojny był wsią wielokulturową, którą zamieszkiwali Rusini, Polacy, Żydzi i Cyganie. Powstanie Jeziora Solińskiego zmieniło znaczenie i charakter wsi.

  więcej
 • Bukowsko

  Karlików

  Dawne miasteczko galicyjskie w Beskidzie Niskim u podnóża Pasma Bukowicy. Wokół sielskie krajobrazy, lasy i widokowe wzgórza. Wspaniałe trasy do trekkingu i jazdy konnej.

  więcej
 • Bystre k/Baligrodu

  bystre

  Bystre koło Baligrodu to schowana w lesistej dolinie miejscowość z dużym ośrodkiem wypoczynkowym i dobrym wyciągiem narciarskim. W okolicy rzadkie wody mineralne. Okolice przyjazne rowerzystom.

  więcej
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
Projekt „Stworzenie internetowego serwisu automatycznej konfiguracji przez turystów autorskiego, indywidualnego pobytu turystycznego w regionie bieszczadzkim www.mojebieszczady.com” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego