Zaloguj

Aktualności

01-05-17

Wakacyjne obozy dla dzieci i młodzieży. Bieszczadzkie Marzenie w Chmielu.

    • bieszczadzkie marzenie 6 original
    • ob z letni w bieszczadach uniw
    • ob z letni w bieszczadach ang
  • Poprzednie
  • Następne

Wakacje kojarzą nam się przede wszystkim z odpoczywaniem, tym aktywnym lub nieco mniej. Z górami, morzem, jeziorami… Dla niektórych to powrót do starych miejsc, inni nie wyobrażają sobie „wejść dwa razy do tej samej rzeki”. Dla tych, którzy szkołę mają już za sobą, wakacje to tylko krótki urlop, ale ci, którzy spędzają jesień, zimę i wiosnę w szkolnej ławie mają co najmniej dwa miesiące wolnego. Co można robić w tym czasie?


Przede wszystkim, bawić się! A co gdyby połączyć zabawę z nauką, poznać nowych ludzi, zaczerpnąć świeżego powietrza i oglądać co rano przepiękne górskie krajobrazy? Bieszczadzkie krajobrazy? Brzmi jak bajka.

Ale to nie bajka, a sukcesywnie realizowany przez panią Viktorię Krystosik pomysł na obozy dla dzieci i młodzieży. O swojej inicjatywie, czyli dwóch rodzajach obozów, pisze tak:

Obóz dla dzieci i młodzieży artystyczno-rozwojowy

Celem naszych obozów jest stworzenie dobrych warunków do wypoczynku połączonego z rozwojem, nabywaniem wiedzy o sobie, zdobywaniem umiejętności wyrażania siebie w sposób szanujący własne granice i granice innych osób.

Obozy nasze cechują się domową, przyjazną atmosferą, czas z nami mknie ciekawie i wartko.

Nasze wartości to: Rozwój, Przyjaźń, Przygoda, Twórczość i Wspólnota.

Kameralna grupa (do 16 osób) sprzyja budowaniu bliskich relacji.

Codziennie dajemy sobie czas na wspólne spotkanie w kręgu, w czasie którego uczymy słuchać się siebie nawzajem - nazywać swoje potrzeby i rozumieć potrzeby innych, dzielić tym co nas cieszy, inspiruje, porusza, a także boli, martwi, niepokoi, złości – ale też tego, czego każdy potrzebuje w wspólnej przestrzeni by się dobrze czuć w grupie.

W czasie obozu zapraszamy dzieci i młodzież do poznawania różnych artystycznych form wyrażania siebie takich jak:

Krąg: to czas na słuchanie, rozwiązywanie konfliktów, współtworzenie życia obozowego, tematyczne zajęcia psych edukacyjne.

Hatha-joga: gdzie pomagamy dzieciom nawiązać kontakt ze swoim ciałem i oddechem, nauczyć się relaksu, wzmocnić i uelastycznić ciało a także rozwinąć umiejętność koncentracji i panowania nad emocjami.

Zajęcia parateatralne: mające na celu dobrą zabawę, twórczą nieskrępowaną ekspresję, rozwój wyobraźni, rozwój umiejętności współpracy i wzmocnienie wiary w  siebie.

Zajęcia artystyczne: warsztaty ceramiczne, filcowanie, koraliki, gotowanie, pieczenie chleba w piecu chlebowym, ogniska.

Wycieczki w teren: profesjonalny pokaz Bieszczadzkiego Nieba, gry i zabawy na bieszczadzkich łąkach, podchody, wycieczki na połoninę, przejażdżka ciuchcią bieszczadzką, kąpiele w Sanie i wiele innych wspaniałych chwil i wrażeń :)  

                                 

Obóz anglojęzyczny w Bieszczadach!

Spędziłyśmy 3 lata w Kanadzie i tam doświadczyłyśmy tego, że język przekazuje uczucia, nie słowa, dlatego tak łatwo było nam bardzo szybko zrozumieć, co mówią do nas inni - ponieważ przekazywali nam swoje myśli, emocje, chcieli się z nami podzielić czymś istotnym, znaczącym dla nich. Wtedy rozumie się całym sobą, a to przełamuje lęk przed  kontaktami i posługiwaniem się obcym językiem. O tym samym mówi metoda nauki języka wg 5-ciu zmysłów, podobna do metody Callana opierająca się na uczeniu poprzez naturalny dialog. Chcemy by dzieci zobaczyły, że można bardzo dużo zrozumieć, przekazać w innym języku, kiedy jest się w swobodnym kontakcie z drugim człowiekiem. To da dzieciom odwagę do aktywnego używania języka, przełamania barier w posługiwaniu się nim i zachęci do dalszej nauki.

Będziemy posługiwać się językiem angielskim w maksymalnym stopniu w ciągu całego dnia tak, by wszyscy uczestnicy zaczęli myśleć po angielsku i śnić po angielsku!  To będzie dobra zabawa połączona z ogromnym pożytkiem!

                          Serdecznie Zapraszamy Odważnych i Mniej Odważnych :)

Opiekę nad dziećmi sprawować będą:

·         Twórczyni autorskiego programu, kierownik obozu: Viktoria Maria Krystosik jest psychologiem (Uniwersytet Warszawski), psychoterapeutą i trenerem grupowym Gestalt (Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie), ukończyła także 2-letni staż w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii w Warszawie, 2 letnia szkołę Psychoterapii Zorientowanej na Proces w Warszawie, ukończyła cykle szkoleń dla profesjonalistów w Centrum Rozwoju Edukacji w Warszawie i prowadzi treningi dla rodziców i nauczycieli pt: ”Jak mówić żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji” „Nastolatek”, oraz trening metody Porozumienia bez Przemocy.(NVC)

Ukończyła także szkolenia z zakresu Racjonalnej Terapii Zachowania, oraz Programu Saimontona.

Uczy hatha jogi wg. metody Sivanandy, kurs dla nauczycieli ukończyła w Aśramie Sivanandy w Val- Morin w Kanadzie, prowadziła zajęcia w centrum Sivanandy w Montrealu.

Pracowała jako wolontariuszka w Camphillu - organizacji prowadzonej wg. pedagogiki waldorfskiej dla młodzieży z różnego rodzaju upośledzeniami.

Twórczyni i realizatorka programu terapeutycznego Akademii Walki z Rakiem w Warszawie a także programu psychoterapeutycznego dla „trudnej” młodzieży. Na co dzień prowadzi zajęcia warsztatowe dla rodziców, psychoterapię indywidualną i prowadzi obozy terapeutyczne i rozwojowe dla dzieci i młodzieży.

Prywatnie mama trójki pociech.

·         Główny „native speaker” Olena Cytryna absolwentka trzech klas szkoły podstawowej w Kanadzie oraz szkoły waldorfskiej  w Warszawie,  maturzystka w liceum Chigwell School w Londynie, obecnie studentka w King’s College w Londynie, na kierunku literatura porównawcza.

·         kadra wspierająca. Na koniec sprawy organizacyjne, czyli terminy obozów:

1 - 15 lipca 2017 – obóz 2-tygodniowy

1 - 22 lipca 2017 – obóz 3-tygodniowy (ostatni tydzień anglojęzyczny)

16 - 22 lipca 2017 – obóz 1-tygodniowy anglojęzyczny

23 - 30 lipca 2017 – obóz 1-tygodniowy anglojęzyczny (możliwość połączenia modułów)

… oraz ich koszt:

Obóz 2 tygodniowy - 1950 zł

Obóz 3 tygodniowy (dla uczestników z zeszłego roku i wcześniejszych lat) - 2650 zł

Obóz 3 tygodniowy (dla nowicjuszy) - 2800 zł

…i rodzaj płatności:

I rata: do 10 maja - 650 zł (dwutygodniowy moduł), 850 zł (trzytygodniowy moduł),

II rata: do 10 czerwca,

III rata: na miejscu, po przybyciu.

Wszelkie szczegóły dotyczące zapisów, płatności i samego obozu:

tel. 570 610 844

tel. 13 461 00 9

Tags: atrakcja
blog comments powered by Disqus
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
Projekt „Stworzenie internetowego serwisu automatycznej konfiguracji przez turystów autorskiego, indywidualnego pobytu turystycznego w regionie bieszczadzkim www.mojebieszczady.com” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego