Zaloguj

Bieszczady - Magiczna Kraina Wellness

    • Bieszczady - Magiczna Kraina Wellness

Każda pora roku pogłębia sens naszego życia, uświadamia nam, że wszystko ma swój początek i swój koniec. Obecnie towarzyszy nam piękny czas - wiosna, który kojarzy się z zakwitaniem na nowo wszystkiego, co nas otacza. 

Jest to moment doskonale sprzyjający rozpoczęciu podróży poszukiwania, odkrywania i rozwijania własnego wnętrza - wartości, celów, marzeń, pokładu nieograniczonych możliwości…

Co nam da taka podróż? Otóż najwspanialszy prezent, jaki możemy sobie wyobrazić - radość życia, która oparta jest na pielęgnowaniu: ciała, umysłu i duszy. To codzienne drobiazgi - CUD-a, wypełniające nasze dni.

Przecież nie można się ciągle radować - taka myśl powstaje zapewne w wielu z Was. A otóż można i to w bardzo prosty sposób: pijąc kawę w ulubionym kubku, jedząc ulubioną potrawę, spotkając się z przyjacielem, czytając coś przyjemnego czy spacer ulubioną ścieżką. Takich codziennych drobiazgów przyjemności nie ma końca! To od Nas zależy czy te zwyczajne czynności staną się nadzwyczajne - pełne radości…

Takie właśnie chwile - małe czy większe CUD-a twarzą radość naszego życia, są naszym wellness - pewnym sposobem na życie, stylem, filozofią.

Co jest kluczem wellness?

Każdy z Nas ma go w sobie, jest to zaakceptowanie tego, co na co dzień Nas spotyka - takim, jakim jest. Praktykowanie akceptacji prowadzi do życia pełnego świadomości, radości i szczęścia, gdyż wówczas żyjemy w zgodzie z samym sobą.

Czy zauważyliście, że właśnie w Bieszczadach cieszymy się z tego, co mamy jakby bardziej? Albo że szczególnie tu potrafimy się zatrzymać i zachwycić otaczającym nas pięknem górskiego otoczenia?

Czy wiemy, co sprawia nam przyjemność, co dodaje nam skrzydeł? Odpowiedzi na te pytania nosi każdy z Nas we własnym wnętrzu, także każdy z Nas może rozwijać swój własny wellness.


Dzisiaj zapraszam Was w podróż podczas której zaprezentuje bieszczadzki sposób na wellness pełen magicznych inspiracji, jak cieszyć się życiem, na co dzień.

Przed Wami 5 bram - wymiarów wellness, które doskonale możecie odkryć oraz wzmocnić w Bieszczadach, - ich Magicznej Karinie:

I tak - pierwszy niezwykle istotny stanowiący fundament całego naszego życia:


  • fizyczny - dotyczy kondycji naszego zdrowia, to całościowa troska o własne ciało: racjonalny sposób odżywania, aktywność fizyczna, relaksacja.

Bieszczady mogą się stać dla Waszego ciała lekarstwem na całe zło - wędrówki górskie, biegi, relaks w otoczeniu przyrody oraz Jeziora Solińskiego - ich sposobów jest bezgraniczność. Natomiast Bieszczadzka Apteka Ziół, pomocna Wam będzie w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.Druga i trzecia brama wellness to piękna codzienna podróż ku świadomości:


  • intelektualny - to ciągły rozwój, ciekawość otoczenia i świata;
  • emocjonalny - zdolność pozytywnego patrzenia na świat w której problem to zawsze wyzwanie, świadomość własnych emocji i umiejętność zarządzania nimi;

Bieszczady dla umysłu to niezwykła pełna wartości warsztaty coachingwe z Karpackim Sekretem podczas której odkryjecie i wzmocnicie to, co jest dla Was najważniejsze w życiu.  Czwarty w którym należy także podzielić się tym, co otrzymujemy:


  • społeczny - odzwierciedla przyjazny stosunek do otoczenia, dobre relacje z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami;

Tutaj Twórcze Bieszczady w grupie liderów oraz mieszkańców  zadbają o dobro wspólne najpiękniejszego zakątka Polski.

Piąty wymiar wellness sięga bardzo głęboko naszego wnętrza:


  • duchowy - budowa własnego systemu wartości, umiejętność stawiania celów życiowych prowadzących nas do spełnienia zawodowego i prywatnego;

Bieszczady dla duszy w towarzystwie niezwykłych cerkwi, karpackiej puszczy oraz wsi ocalonych od zapomnienia pomogą odzyskać wewnętrzny spokój każdej zagubionej osobie.

Teraz już wiecie coś więcej o wellness i zapewne w wielu z Was powstała refleksja, iż jest ono bardzo blisko, jest częścią waszego życia. Natomiast Bieszczady SA doskonałym miejscem, aby tę filozofię życia rozwijać.

Nie pozostaje, zatem nic innego, niż jego codzienne pogłębianie w dążeniu do radości życia.

W tym właśnie postaram  się  Wam pomagać przez najbliższy czas zabierając w podróże pełne tajemniczych inspiracji. A na zakończenie malutka refleksja…

Bieszczady - kraina magiczna, ale co to znaczy, że jest magiczna?

Jest pełna magii? Białej czy czarnej? Dobrej czy złej?

Wg encyklopedii PWN magia = czary i jest definiowana jako ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i określonych czynności. Czy o tym mówimy?

Monika Bulik

Coach przemiany

Redaktor naczelny mojebieszczady.com 

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
Projekt „Stworzenie internetowego serwisu automatycznej konfiguracji przez turystów autorskiego, indywidualnego pobytu turystycznego w regionie bieszczadzkim www.mojebieszczady.com” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego